banner8

banner9

banner28

banner10

KURUÇAY TOKİ'YE CAMİ

Akşehir Kuruçay Mahallesi’ndeki 192 konutluk TOKİ evlerindeki vatandaşların ibadet ihtiyacını karşılayacak olan caminin inşaatı TOKİ tarafından başlatıldı.

GÜNDEM 08.03.2014, 00:25 08.03.2014, 00:25
65
KURUÇAY TOKİ'YE CAMİ
banner12
Akşehir Kuruçay Mahallesi’ndeki 192 konutluk TOKİ evlerindeki vatandaşların ibadet ihtiyacını karşılayacak olan caminin inşaatı TOKİ tarafından başlatıldı.Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, inşaat alanını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

192 adet TOKİ konutunda oturan vatandaşların ibadet ihtiyacını karşılanması amacıyla TOKİ ile görüşmeler yaptıklarını ve bunun neticesinde TOKİ tarafından buradaki arsada cami inşaatının başladığını söyleyen Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, “Akşehir Kuruçay Mahallesinde 192 adet konut TOKİ tarafından yapıldı ve hak sahipleri de bu 192 adet konuta oturdu. Fakat bu konutlarda oturanların ibadet etmeleri için bir camiye de ihtiyaçları vardı. Bu cami içinde TOKİ’ye gidip yaptığımız görüşmeler neticesinde TOKİ konutları yanındaki bu arsada TOKİ tarafından bir cami yapılıyor. Bu yapılan camide 460 metrekarelik bir inşaat alanı var. Bodrum katında gasilhanesi, bayan ve erkek tuvaletleri, engelliler için tuvalet ve imam odası bulunacak. Üst katta ibadet alanı ve yine asma katında da bayanlar için ibadet alanları bulunacak. Bu caminin TOKİ Konutlarındaki vatandaşlarımıza ve Kuruçay Mahallesi’ne hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca bu TOKİ konutlarımızın okul ihtiyacı da kapalı olan Hüsnü Tekiner İlkokulu açılarak onların hem ana sınıfı, hem de ilkokul ihtiyaçları karşılanmış oldu. TOKİ’nin çok yakınında olan bu okula öğrenciler servis tutmadan giderek eğitim ihtiyaçlarını da karşılıyorlar” dedi. 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-10
az bulutlu