banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KOSKİCBS TESCİLLENDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin ilk yerli ve milli coğrafi bilgi sistemleri arasında yer alan KOSKİ Coğrafi Bilgi Sistemi (KOSKİCBS), Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından tescillendi.

GÜNDEM 03.09.2021, 00:10 02.09.2021, 17:45 Haber Merkezi
306
KOSKİCBS TESCİLLENDİ
banner12

Büyükşehir Belediyesince Akıllı Altyapı Sistemlerine verilen önem doğrultusunda, KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen KOSKİCBS coğrafi bilgi sistemi; altyapı projelerinin planlaması, yapım ve işletme süreçlerinde verilerin toplanması, depolanması ve analizi gibi kritik ihtiyaçlara çözüm üretiyor. KOSKİCBS ile Çeltik’ten Taşkent’e, Hüyük’ten Halkapınar’a kadar yaklaşık 40 bin kilometrekare alanda, 36 milyon metre uzunluğundaki 6 farklı su şebekesi ve 3 binden fazla üst yapı tesisi, sorunsuz bir şekilde kontrol edilebiliyor.

Aynı zamanda bir Akıllı Şehir uygulaması olan KOSKİCBS için Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Marka Tescil Belgesi verilmesinin mutluluk verici olduğunu dile getiren KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir; KOSKİCBS ile birçok işlemin kolaylaştığına dikkat çekti.

Genel Müdür Ahmet Demir; “Sistem sayesinde yapılacak her bir uygulama ve operasyonun maliyeti düşüyor, eldeki verinin kalitesi, doğruluğu ve güvenirliği yükseliyor. Bunun yanı sıra iş tekrarları önleniyor, verilere erişim hızı artıyor. Kurum içi ve kurum dışı kullanıcıların aynı veriye ulaşması sağlanıyor. Sistemin geliştirilmesi ve genişletilmesi tek elden kontrol edilebiliyor. Aynı anda birden çok türde veriye de ulaşılabiliyor” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
1
parçalı bulutlu