banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“KÖPEKLERİ ZEHİRLEDİĞİ” İDDİASINA BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Sultandağı Belediyesi; ulusal basında yer alan ve sosyal medyada da paylaşılan, sokak köpeklerinin zehirlenerek öldürüldüğü ve gömüldüğü iddialarını içeren haber ve videoya ilişkin bir duyuru yayımladı.

GÜNDEM 13.01.2022, 14:57 Haber Merkezi
2213
“KÖPEKLERİ ZEHİRLEDİĞİ” İDDİASINA BELEDİYEDEN AÇIKLAMA
banner12

Belediyenin sosyal medya hesabından, “Halkı Kışkırtmak ve Asılsız Haber Yaymaktan Suç Duyurusunda Bulunulmuştur” başlığıyla kamuoyu ile paylaşılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

“Belediyemiz hakkındaki sokak hayvanları ile ilgili iddiaların asılsız olduğunu kamuoyumuzla paylaşmak istiyoruz.

Belediyemiz zaman zaman sokak hayvanlarının profesyonel ekiplerden hizmet alarak toplanmasını ve barınaklara sevkini sağlanmaktadır. Bu gün asılsız olarak yayınlanan video öncesinde, videoyu kayda alıp sosyal medyada yayınlayan şahıs telefon ile ekiplerimizi arayarak evinde ölü bir hayvanın olduğunu belirtmiş, ardından ekiplerimiz olay yerine intikal etmiştir. Olay yerine intikalden sonra ekiplerimiz İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bilgi vermiş, İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile tutanak tutularak gömülmesi sağlanmıştır.

İhbarı yapan ve videoyu çeken şahısın aynı kişi olması, video çekiminin Belediyemizi zan altında bırakacak şekilde kurgu içinde yapılmasına karşı Belediyemiz bu videoyu çeken, paylaşan ve halkı kışkırtmaya yönelik suçlamalarda bulunan tüm şahıslar hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunmuştur. İlçemizi ve Belediyemizi bu tür asılsız paylaşımlarla küçük düşürmek isteyen şahıslara itibar etmeyiniz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık