banner8

banner9

banner28

banner10

KONYA MUHTARLAR BULUŞMASINA KATILDILAR

Akşehirli muhtarlar, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 31 ilçedeki mahalle muhtarlarına yönelik olarak yürüttüğü Konya Muhtarlar Buluşması’na katıldı. Muhtarlara hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, Akşehir’deki önceliklerinin; “restorasyonları tamamlayıp biraz ticari fonksiyonlar ekleyerek Afyon yolundan geçen insanların Akşehir içinde şöyle bir dolaşmasını sağlayabilmek” olduğunu söyledi.

GÜNDEM 07.08.2021, 00:12 06.08.2021, 19:32 Haber Merkezi
780
KONYA MUHTARLAR BULUŞMASINA KATILDILAR
banner12

Konya Panorama Müzesi’nde düzenlenen programa; Akşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hurşit Sun ile mahalle muhtarları katıldı. Akşehirli muhtarlara hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, konuşmasında; “Hem büyüklüğünden hem coğrafi konumundan ve asıl önemlisi içinde bulundurduğu nitelikli tarihi eserlerden dolayı Akşehir’i çok önemli bir turizm potansiyeli olarak görüyoruz. Akşehir’deki önceliğimiz restorasyonları tamamlamak, sokak dokularını ortaya çıkarmak ve biraz ticari fonksiyonlar eklemek. Afyon yolundan geçen insanların Akşehir içinde şöyle bir dolaşmasını sağlayabilmek” ifadelerine yer verdi.

Muhtarlar daha sonra, rehberler eşliğinde tarihi yerleri ve müzeleri ziyaret ettiler. Merkezdeki muhtarların da Beyşehir ve Akşehir ilçelerini ziyaret edecekleri öğrenildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
açık