banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KONYA DAHİL 21 İLDE SOSYAL MARKET PROJESİ

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından hayata geçirilen “Sosyal Market Projesi” ile ihtiyaç sahibi eski hükümlülere, denetimli serbestlik yükümlülerine ve ailelerine destek veriliyor.

GÜNDEM 18.07.2022, 00:08 17.07.2022, 16:54 Haber Merkezi
588
KONYA DAHİL 21 İLDE SOSYAL MARKET PROJESİ
banner12

Denetim ve takibi toplum içinde yapılan yükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma yeniden kazandırılması için önleyici, eğitici ve destekleyici projeler uygulayan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Dairesi Başkanlığı eliyle yapılan projeler arasında yer alan Sosyal Market Projesi çerçevesinde, aralarında Konya’nın da bulunduğu 21 denetimli serbestlik müdürlüğü bünyesinde kurulan sosyal marketlerden ayni ve nakdi yardımlar yapılıyor.

Kurumun resmi internet sitesinde yar alan açıklamaya göre; özellikle maddi yokluklar nedeniyle suça sürüklenme ihtimali olan yükümlüler için önleyici ve destekleyici nitelikte bir proje olan Sosyal Market Projesinden yararlandırılacak olan ihtiyaç sahipleri, iyileştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bireysel görüşmelerde ve grup çalışmalarında belirleniyor.

Sosyo-ekonomik yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen yükümlüler ile koruma kurullarına ayni veya nakdi yardım talebinde bulunup, yapılan araştırmalarda ihtiyaç sahibi olduğu saptanan yükümlülere Sosyal Marketler aracılığıyla yardım yapılıyor. Ayrıca denetim ve takip çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ev ziyaretleri esnasında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen yükümlüler ve önceki yıllarda yardım yapılan yükümlü listelerinin incelenmesi sonucunda, hala yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen yükümlülere öncelik veriliyor.

Sosyal Marketler bugün itibariyle İstanbul, Kayseri, Nevşehir, Gaziantep, Ankara, Bakırköy, Bursa, Konya, İstanbul Anadolu, Samsun, Aydın, Trabzon, Mersin, Amasya, Söke, Kocaeli, Gebze, Akhisar, Ağrı, Isparta, Kırklareli Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde hizmet veriyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık