banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

KONAKLAMA TESİSLERİ GENELGESİ

İçişleri Bakanlığı, Valiliklere; “Konaklama Tesislerindeki Restoranlar” konulu bir Genelge gönderdi.

GÜNDEM 30.11.2020, 00:15 Haber Merkezi
2440
KONAKLAMA TESİSLERİ GENELGESİ
banner12

Genelge doğrultusunda, Konya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yayımlanan 113 No.lu Karara göre; otel ve konaklama tesislerinde faaliyet gösteren restoranlarda uyulması istenen kurallar şöyle:

*Otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar, yalnızca konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebilecekler, dışarıya paket servisi yoluyla satış yapmalarına izin verilmeyecek.

*Otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında; saat 22:00’dan sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmeyecek. 

Kararda ayrıca, söz konusu yerlerde denetim faaliyetlerinin yoğunlaştırılacağı belirtilerek; bu esaslara aykırı uygulama yaptığı veya eğlence yeri şeklinde faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen otel ve konaklama tesislerine, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ve Turizmi Teşvik Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması istendi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
7
parçalı bulutlu