banner8

banner9

banner28

banner10

KISITLAMAYI İPTAL ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu uygulanacağı duyurulan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından duyurduğu açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik.

GÜNDEM 05.06.2020, 12:44 05.06.2020, 12:44
7
KISITLAMAYI İPTAL ETTİ
banner12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu uygulanacağı duyurulan sokağa çıkma kısıtlamasını iptal ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından duyurduğu açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlara kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık. Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak; 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, maske-mesafe-temizlik kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum."


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
parçalı bulutlu