banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KGTÜ REKTÖRLÜĞÜNDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde 2017 yılından itibaren Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’ün emekli olması sebebiyle Rektörlük görevine Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Behiç Coşkun vekaleten atandı.

GÜNDEM 04.07.2022, 00:08 03.07.2022, 19:21 Haber Merkezi
974
KGTÜ REKTÖRLÜĞÜNDE DEVİR TESLİM TÖRENİ
banner12

Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim törenine KGTÜ Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kılıç, Mütevelli Heyet Üyesi Dinçer Suroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tayyar Şen, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münevver Sökmen, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Değirmen ve Genel Sekreter V. Halife Karabulut katıldı.

2017 yılı Mart ayından itibaren Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, üniversitenin kuruluşundan itibaren Genel Sekreter, Rektör Yardımcısı ve Rektör olarak yaklaşık 8 yıl boyunca KGTÜ çatısı altında bulunmaktan çok büyük onur duyduğunu belirttiği konuşmasında; “Mütevelli Heyetimizin, akademisyenlerimizin ve idari kadromuzun destekleriyle Üniversitemiz kuruluş aşamasından bugünkü fiziki ve beşeri durumuna ulaşarak ciddi mesafeler kat etmiştir.” dedi.

Atamanın bir nöbet ve bayrak değişimi olduğunu kaydeden Çökmüş; “Üniversitemizin içinden, üniversiteyi tanıyan bilen çok değer verdiğim Prof. Dr. Behiç Coşkun hocamıza görevi devrediyor olmak benim için ayrıca mutluluk verici bir durum. Hocamıza yeni görevinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Yeni Rektör V. Prof. Dr. Behiç Coşkun ise yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim alacağı bir ortamı sağlamak, akademik çalışmalar, projeler ve yayım faaliyetleri ile bölge ve ülke tarımına katkıda bulunmak en önemli gayemiz olacaktır. Bizlere güvenen Mütevelli Heyeti Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Kılıç ile Mütevelli Heyetinde yer alan tüm üyelere şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Devir teslim töreninde konuşan KGTÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kılıç da yaptığı konuşmada; “Görevde bulunduğu zaman aralığında üniversitemize yapmış olduğu değerli katkılardan dolayı Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’e teşekkürlerimi sunuyor, yeni Rektörümüz Prof. Dr. Behiç Coşkun’a çalışmalarında başarılar diliyorum. Yeni dönemde üniversitemiz bünyesinde bulunan fakülteler ve bütün bölümleri ile birlikte üreticilerimizin her daim yanında olacağız. Öncelikle Çiftçi Bilgi Sistemi ağı kuracağız. İlimizin toprak haritasını çıkararak topraklarımızın verimli kullanılmasını sağlayacağız. Çiftçilerimize bilimsel bilgileri hem elektronik ortamda hem yüz yüze seminerlerde hem de arazilerinde uygulamalı olarak aktaracağız. Bitki koruma ve bitki besleme konularında bilimsel çalışmalara hız vererek; piyasa şartlarına göre daha kaliteli ürünleri daha ucuza üreteceğiz. Bütün bu konularda bizlere açık destek veren PANKOBİRLİK Genel Başkanı Sayın Ramazan Erkoyuncu’ya şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Rektörlük görevine vekaleten atanan Prof. Dr. Behiç Coşkun; Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden 1978 yılında mezun olması sonrasında Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalında doktorasını tamamlamasının ardından, 1984 yılında Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne Yardımcı Doçent olarak atandı. 1989 yılında Doçent unvanını aldı.

Aynı üniversitede 1995 yılında profesör kadrosuna atanan Coşkun; S.Ü. Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Müdürlük, Üniversite Genel Sekreterliği ve Rektör Yardımcılığı gibi idari görevlerde bulundu. 2018 yılı Ocak ayında emekli olarak KGTÜ Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde göreve başlayan Profesör Coşkun, evli ve 4 çocuk babasıdır.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
açık