banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“KARDEŞLİK ÜŞÜMESİN”

İHH İnsani Yardım Vakfı; insanlık dramının 10. yılını doldurduğu Suriye’de, güvenliği ülkemize ait bölgelerde yaşam mücadelesi veren Suriyelilere bugüne dek 21 bin tır yardım gönderdi.

GÜNDEM 18.12.2020, 00:08 17.12.2020, 17:23 Haber Merkezi
1339
“KARDEŞLİK ÜŞÜMESİN”
banner12

Yardım tırlarının 231’ini gönderen İHH Konya Şubesi, yılın son 50 tırlık kampanyasının 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde düzenlenerek konuya kamuoyunun dikkatini çekmeyi amaçladıklarını açıkladı. Kampanya kapsamında, “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” sloganıyla 81 ilden toplam 350 tır insani yardım, bölgeye doğru yola çıktı.

Bugüne kadar yapılan yardımlar için teşekkür eden Akşehir İHH Temsilciliği Başkanı Ahmet İbişdayı;    “Yeniden yoğun desteklerinizi istirham ediyoruz. Konya merkezimize, ilçe ve belde hizmet binalarımıza bebek bisküvisi, bebek bezi, paketli markalı gıda-temizlik malzemeleri, sıfır bot-mont-battaniye getirip teslim edebilir veya nakit yardımlarınızı banka yoluyla havale/EFT yapabilirsiniz” dedi.

Suriye’de yüzbinlerce insanın yardıma muhtaç halde çadır kentlerde yaşam mücadelesi verdiğini, kış aylarının gelmesi ve koronavirüs salgınından dolayı kamplarda yaşamın daha da zorlaştığını belirten İHH Genel Sekreteri Durmuş Aydın; “Suriye’de, her 10 kişiden 6’sı şiddetli yoksulluk içerisinde yaşıyor. Gıda fiyatları, çatışmalardan önceki döneme göre 20 kat daha yüksek. Çadırlarda yaşayan insanların başta un olmak üzere gıda maddeleri, temizlik maddeleri, soba, yakacak, battaniye, sünger yatak, mutfak araç ve gereçleri, ev mefruşatı, kışlık giysi, ayakkabı, bebek bezi, süt tozu, bebek bisküvisi, çocuk ve hasta bezi gibi acil ihtiyaçları devam ediyor. Çadırları ısıtalım, kapısından ekmek girmeyen kapılara umut, eğitim görmek isteyen çocuklara kalem defter olalım” şeklinde konuştu.

İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal da; “Türkiye halkı ve Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Mazlumların yanında olmak şereftir. Çalışmalarımız devam edecek” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık