banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KARDEŞLİK SINIR TANIMIYOR

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin ve Dünya Kırım Tatar Derneği Genel Başkanı Mustafa Sarıkamış tarafından imzalanan protokol ile başlatılan “Kırım’da Bir Engeli de Sen Kaldır” projesinde Konya'dan gönderilen tekerlekli sandalye yardımının Kırım'a ulaştığı bildirildi.

GÜNDEM 23.07.2020, 00:06 22.07.2020, 17:53 Haber Merkezi
708
KARDEŞLİK SINIR TANIMIYOR
banner12

Kırım'da ikamet eden Gönül Elçileri Prof Dr. Remzi Devletov ve Lemara Selendili öncülüğünde  “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganı ile dağıtılan sandalyelerin Kırım'a ulaşması ayrı bir sevinç yarattı. Dünya Kırım Tatar Derneği Başkanı Mustafa Sarıkamış; “Dernek olarak imkanlar dahilinde ana vatanımız Kırım'da gıda desteği, kurban yardımı vb. insani yardımlarla kardeşlerimize yıllardır destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl da ilk defa tekerlekli sandalye gönderdik. Bundan sonra da yardımlarımız devam edecektir” dedi.

Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin ise konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada; “Bir Engel de Sen Kaldır kampanyası ile Konya ve çevresinde yapmış olduğumuz yardımlara, Kardeşlik Sınır Tanımaz sloganı ile bu yıl Suriye ve Kırım’daki ihtiyaç sahibi bireylere tekerlekli sandalye hediye edilmesini de ekledik. Dernek olarak hayır sahipleri ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya ve engelleri kaldırmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
açık