banner8

banner9

banner28

banner10

KARANFİL KOKUSU OYUNU AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU

Akşehir Belediyesi

GÜNDEM 17.11.2016, 00:01 17.11.2016, 00:01
57
KARANFİL KOKUSU OYUNU AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU
banner12
Akşehir Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında çeşitli tiyatro oyunlarını Akşehirli sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.


Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Pencere Tiyatro Grubu tarafından sergilenen terör örgütlerinin gençlere kurdukları tuzakları ve gençleri nasıl ağlarına düşürdüğünü gözler önüne seren belgesel tadındaki tiyatro oyunu “Karanfil Kokusu”, Akşehir halkının yoğun ilgisiyle karşılandı.


Akşehir Kültür Merkezi’nde iki seans olarak sergilenen oyunda; Nurgül Açık, Raci Durak, Çağdaş Çankaya, İdil Aladağ, Zeynep Bone, Ahmet Toplar, Metin Yıldırım, Yakup Yavru gibi önemli oyuncular rol aldı.


İllegal örgütlerin gençleri nasıl ağlarına düşürdüğü, bu tür olaylara karşı duyarlı olunması konusunda izleyicilere mesajlar verilen oyun gündüz öğrenciler için akşam ise Protokol ve büyükler için iki kez sergilendi.


Tiyatronun akşam seansına Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Eyüp Yılmaz, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Tiyatro sonunda oyuncular ayakta alkışlanırken, Başkan Akkaya tiyatronun Yazar ve Yönetmeni Hasan Özaşlamacı’ya bir plaket takdim etti. Oyunun özellikle gençler açısından çok önemli mesajlar verdiğini dile getiren Başkan Akkaya, illegal terör örgütlerinin çeşitli vaatlerle gençleri tuzaklarına düşürdüğünü belirterek bu konuda toplum olarak herkesin daha duyarlı olması gerektiğini kaydetti. Oyun sonunda protokol ve tiyatro oyuncuları hatıra fotoğrafı çektirdi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur