banner8

banner9

banner28

banner10

KAPATILAN MEVLANA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR'DE OKUYACAK!

‘Hemşirelik ile Beslenme ve Diyetetik’ bölümlerinde okuyan öğrenciler

GÜNDEM 05.10.2016, 00:14 05.10.2016, 00:14
70
KAPATILAN MEVLANA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ AKŞEHİR'DE OKUYACAK!
banner12
‘Hemşirelik ile Beslenme ve Diyetetik’ bölümlerinde okuyan öğrenciler, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu’ndaki aynı bölümlere yerleştirildi. İsteyen öğrenciler, ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜ’nde Alaeddin Keykubat Kampüsü’ndeki Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesindeki bölümlerde eğitimlerini devam ettirebilecek.


white">7 Temmuz 2009 tarihli resmi gazetede yayımlanarak 2010-2011 eğitim öğretim döneminde öğrenci kabulüne başlayan Mevlana Üniversitesi, Olağanüstü Hal Kapsamında alınan tedbirlere ilişkin kanun hükmünde kararnameyle kapatılınca; Eğitim Fakültesi öğrencileri Necmettin Erbakan Üniversitesi, Mevlana Üniversitesinin diğer bölümlerdeki öğrencilerinin ise eğitim hayatlarına Selçuk Üniversitesinde devam edilmesine karar verildi.


white">Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin’in twitter adresinden duyurduğuna göre, kapatılan Mevlana Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu bünyesindeki ‘Hemşirelik ile Beslenme ve Diyetetik’ bölümlerinde okuyan öğrenciler, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu’ndaki aynı bölümlere yerleştirildiler.


white">Rektörün açıklamasına göre, öğrencilerden isteyenler eğitimlerini Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu’nda sürdürebilecekleri gibi, isteyenlerin de yine aynı okulun öğrencisi olarak ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜ’nde Alaeddin Keykubat Kampüsü’ndeki Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesindeki bölümlerde eğitimlerini devam ettirebilecekler.


color:#333333;background:white">En güzel uyku, vaaz dinlerken ya da Allaha dua edilirken çekilen uykudur, yoksa kış uykusuna yatmak değil !..


white"> 


white"> 


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
hafif yağmur