banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

KANAT'DAN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akşehir İlçe Başkanı Zekeriya Kanat Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

GÜNDEM 08.03.2014, 00:16 08.03.2014, 00:16
28
KANAT'DAN KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
banner12
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akşehir İlçe Başkanı Zekeriya Kanat Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı


Türk kadının gerek yasal , gerek siyasal ve  gerek toplumsal alanda devam etmekte olan eksikliklerin bir an önce giderilmesini isteyen Kanat mesajında şunları söyledi:


      "Türk aile yapısının çekirdeğini oluşturan kadınlarımız, toplumsal yapımızın da en önemli harcıdır. Asırlar boyu çocuklarının hem annesi, hem öğretmeni olan nezaket timsali kadınlarımız yeri geldiğinde kilolarca yükü omuzlamış, tarlalarda çalışmış, lazım geldiğinde ise bütün ailenin yükü omuzlarına  yüklenmiştir.


      Günümüzde, yönetim kademelerinde de yerini alarak modern yaşama adapte olan kadınlarımızın değeri şüphesiz ki yadsınamaz seviyelerdedir. Tarihin çeşitli evrelerindeki çetin mücadeleler sonucu kadınların haklarını kazanması 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ve kadınlara duyulan saygıyı daha da artırmaktadır. Bunların yanı sıra, kadınlarımızın milli mücadelemizde işgalci güçlerin kurşunlarına karşı tüm vefakarlığı ve fedakarlığı ile birer “Nene Hatun” olarak savaşmasının, toplumsal hayata ve ülkücü harekete katkılarının da altı çizilmesi gerekmektedir.


     Son 10 yılda kadına şiddetin son derece arttığı ve kadınların iş hayatlarında karşılaştıkları zorluklar göz önüne alındığında, yüce dinimiz “Cennet, anaların ayaklarının altındadır” diye buyururken herhangi bir kuvvetin kadınlarımızın onurunu ayaklar altına almasına kesinlikle izin verilmemelidir. Zira, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK de “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” sözleriyle kadınlarımıza gereken değerin verilmesi gerektiğini gayet net bir şekilde ifade etmiştir.


       Temelleri Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından atılan cumhuriyetimiz süresince, Türk kadının çeşitli alanlarda büyük bir gelişim yaşadığı muhakkaktır; buna karşın gerek yasal ve siyasal gerek de toplumsal alanda devam etmekte olan eksikliklerin bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, 2013 yılının 8 Mart’ında fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalan ve hayatının çeşitli alanlarında bir takım zorluklarla mücadele eden kadınlarımız için bir milat olmasını temenni ediyor, Milliyetçi Hareket olarak  Kadın haklarının ve cinsiyet eşitliğinin sözde değil özde olacak şekilde yerine getirilmesi için çalışacağımızı vurgulayarak başta Akşehirli  kadınlarımız  olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü Teşkilatım ve Şahsım adına  kutlarım."


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-8
sisli