banner8

banner9

banner28

banner10

KALKINMA PROJELERİNE YERİNDE İNCELEME 

KOP İdaresinin hibe destekleri ile finanse ettiği ve proje ortağı kamu kurumları tarafından hayata geçirilen Kırsal Kalkınma Destek Projeleri; Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri ve KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından yerinde incelendi.

GÜNDEM 12.08.2021, 00:06 12.08.2021, 08:41 Haber Merkezi
1482
KALKINMA PROJELERİNE YERİNDE İNCELEME 
banner12

Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Konya’ya gelen ve KOP Başkanı Mahmut Sami Şahin eşliğinde incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri’nin ilk durağı, Beyşehir oldu. İlçeye bağlı Huğlu Mahallesi’nde kadın İstihdamını artıracak Huğlu KOP Tekstil Atölyesi’nin açılış törenine katılan Yeniçeri ve Şahin, daha sonra Hüyük ve Doğanhisar ilçelerinde sürdürülen Kırsal Kalkınma Destekleme Projelerinin saha incelemesini gerçekleştirdiler. 

KOP İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin; bölgede farkındalık oluşturan, katma değeri yüksek, insan hayatına dokunan ve bölgenin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan proje tekliflerinin desteklenmeye devam edileceğini söyledi.

Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri ise bölgenin ihtiyacının yerelden belirlendiğini ve kalkınmanın dinamiklerinin bu sayede harekete geçirilebileceğini belirterek, Mali Destek Programlarına proje sunarak hibe desteği alan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
parçalı bulutlu