banner8

banner9

banner28

banner10

İŞYURTLARI'NDAN İPTAL KARARI

Ceza infaz kurumları ile tutukevleri İşyurtları Kurumu’nca düzenlenen “Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu” ile 2020 yılında yapılması planlanan Ürün ve El Sanatları Fuarları, pandemi nedeniyle iptal edildi. Konunun, halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskler bakımından değerlendirilmesinin ardından İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda Kurban Bayramı’nda yapılması planlanan kurban satış ve kesim organizasyonunun yanı sıra özellikle hükümlüler için önemli bir sosyal faaliyet olarak düzenlenen fuarlar; görevliler, hükümlüler ve vatandaşlar açısından risk yaratılmaması amacıyla bu yıl yapılmayacak.

GÜNDEM 27.06.2020, 00:06 27.06.2020, 00:06
14
İŞYURTLARI'NDAN İPTAL KARARI
banner12

Ceza infaz kurumları ile tutukevleri İşyurtları Kurumu’nca düzenlenen “Kurban Satış ve Kesim Organizasyonu” ile 2020 yılında yapılması planlanan Ürün ve El Sanatları Fuarları, pandemi nedeniyle iptal edildi.

Konunun, halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskler bakımından değerlendirilmesinin ardından İşyurtları Kurumu Yüksek Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda Kurban Bayramı’nda yapılması planlanan kurban satış ve kesim organizasyonunun yanı sıra özellikle hükümlüler için önemli bir sosyal faaliyet olarak düzenlenen fuarlar; görevliler, hükümlüler ve vatandaşlar açısından risk yaratılmaması amacıyla bu yıl yapılmayacak.

İşyurtları Kurumu, ülke genelinde 180’den fazla işkolunda faaliyet gösteren atölye ve tesislerde hükümlü ve tutukluların mesleki bilgi, beceri ve tutumlarını artırarak onların yeniden topluma kazandırma çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca, kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri yaşatma çalışmaları, Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılan çalışmalar, ülke genelinde düzenlenen ürün ve el sanatları fuarları, pandemi sürecinde yapılan koruyucu ekipman ve dezenfeksiyon malzemeleri üretimi ve her yıl gerçekleştirilen Kurban Organizasyonu gibi çalışmalarla da sosyal sorumluluk görevini yerine getiriyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık