banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

İSMİ İZMİR'DE BİR OKULA VERİLDİ

Ege Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi iken 2014 yılının Şubat ayında, bıçaklanma sonucu hayatını kaybeden Akşehirli Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi; İzmir’in Bornova Pınarbaşı semtinde bulunan Gürpınar Mahallesi’ndeki bir ilkokula verildi. Okula Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun isminin verilmesini değerlendiren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin; “Okulunu bitirdiğinde öğretmen olmak isteyen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun isminin, şehit edildiği ilçede bir okula verilmesi bizler için büyük mana taşıyor.

GÜNDEM 30.11.2019, 00:06 30.11.2019, 00:06
19
İSMİ İZMİR'DE BİR OKULA VERİLDİ
banner12

Ege Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi iken 2014 yılının Şubat ayında, bıçaklanma sonucu hayatını kaybeden Akşehirli Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi; İzmir’in Bornova Pınarbaşı semtinde bulunan Gürpınar Mahallesi’ndeki bir ilkokula verildi.

Okula Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun isminin verilmesini değerlendiren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin; “Okulunu bitirdiğinde öğretmen olmak isteyen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun isminin, şehit edildiği ilçede bir okula verilmesi bizler için büyük mana taşıyor. Aynı zamanda bir üniversite ve eğitim şehidi olan Fırat’ın isminin yaşatılması için yaptığımız başvurunun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

MHP İzmir İl Başkanlığı’nın da; Ülkü Ocakları Genel Merkezinin hazırladığı çocuklar için Nutuk, Dede Korkut ve Kutadgu Bilig kitapları ile satranç takımlarını okulda okuyan 604 öğrenciye hediye edeceği öğrenildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
29
açık