banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

İKİ BAKAN KONYA’DAYDI

İslami Dayanışma Oyunları’nın beşincisine hazırlanan Konya’ya Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kazandırılan Atletizm Pistinin açılışı; MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu gala programına da katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapıldı.

GÜNDEM 20.06.2022, 00:12 19.06.2022, 17:17 Haber Merkezi
365
İKİ BAKAN KONYA’DAYDI
banner12

MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu’nda bir konuşma yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum; MÜSİAD’ın, ülkemizin en büyük meslek ve sivil toplum kuruluşlarından biri haline geldiğini söyledi. Bakan Kurum; “Salgının özellikle küresel ekonomide arz talep dengesini altüst ettiğini, küresel ticaretin işleyişini bozduğunu, tedarik zincirlerinde kırılmalara yol açtığını hep birlikte görüyoruz, yaşıyoruz. Ukrayna ve Rusya arasında çıkan savaşla birlikte katlanarak artan enerji, gıda ve ham madde fiyatları, ne yazık ki tüm dünyada enflasyonu yükseltiyor. Hedefimiz, Türkiye’nin kazanımlarını toplumun tüm kesimlerine ulaştırmaktır. Bunu da sizlerle, siz değerli kardeşlerimizle, Anadolu Kaplanları ile başaracağız.” dedi.

Atletizm Pistinin açılış programında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “Bugün önemli bir spor tesisimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Konya kadim bir başkent, hoşgörünün başkenti. İnşallah İslami Dayanışma Oyunları ev sahipliğini en güzel şekilde gerçekleştirecektir.” şeklinde konuşurken, Konya Valisi Vahdettin Özkan da; günün bir bayram havasında olduğunu söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Bakanı Kurum, açılışta yaptığı konuşmada; Avrupa Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu tarafından 2023 Dünya Spor Başkenti seçilen Konya’nın, bu özel unvanı almaya hak kazanan Türkiye’de ilk, dünyada ise ikinci şehir olduğunu hatırlatırken, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Dönem Başkanlığını devralan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı da kutladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise konuşmasında; “Oyunlara, İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatına üye 56 ülkeden 11 bin 932 olmak üzere rekor sayıda başvuru gerçekleşti. Konya’dan İslam dünyasına ve bütün insanlığa birlik ve kardeşlik çağrısı yapacağız. İnanıyorum ki bu çağrıyı tüm dünya işitecek ve sporun bu yönünü tabelalardan ziyade, rakamlardan ziyade sporun ruhuyla ortaya koyacağız. Bugün hizmete alacağımız tesis, 65 bin metrekare alan içerisinde yer alıyor. Bir atletizm pistimiz, ısınma sahamız, iki futbol sahamız ve türbinlerden oluşuyor. Konya’mızda hem oyunlarımızda İslam oyunlarında hem de bundan sonra uluslararası anlamda atletizm müsabakalarına yine en güzel şekilde ev sahipliği yapacak.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan atletizm pistinin açılışı gerçekleştirildi. Bakan Kurum, Bakan Kasapoğlu ve protokol üyeleri daha sonra tesiste incelemelerde bulundular.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
açık