banner8

banner9

banner28

banner10

HIDIRLIK YOLU 18’İ BEKLİYOR

Özellikle hafta sonları ve tatil günlerinde trafik yoğunluğunun yaşandığı Hıdırlık yoluna ilave olarak açılması planlanan ikinci bir yol için 18 uygulamasına bağlı olan sürecin tamamlanması bekleniyor.

GÜNDEM 18.08.2021, 00:12 17.08.2021, 17:04 Haber Merkezi
7164
HIDIRLIK YOLU 18’İ BEKLİYOR
banner12

Hıdırlık yolunda, özellikle bahar ve yaz aylarında, hafta sonları, tatil ve Şenlik günlerinde yaşanan trafik sıkışıklığı, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Akşehir Belediyesi yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre; sorunun çözümü için mevcut yolun devamı olarak Huzurevi üzerinden yeni bir yolun açılması planlanıyor.

Yapımı planlanan yol için başlatılan 18 uygulamasına bazı vatandaşların itiraz ettiği, bu itirazların Belediye Encümeni tarafından görüşülerek reddedildiği ve vatandaşlara tebliğ edildiği öğrenildi. Bekleme süresi sonrasında yeni planların hazırlanması, askı süreci ve tapuların dağıtılmasının ardından yeni yolun yapımı için çalışmalara başlanacak.

Yolun tamamlanmasının ardından, mevcut yolun tek yönlü çıkış ve yeni açılan yolun da tek yönlü iniş şeklinde hizmet vermesiyle trafik akışının normale dönmesi bekleniyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
10
parçalı bulutlu