banner8

banner9

banner28

banner10

“HAYDİ AKŞEHİR; TEMA’YA BAĞIŞA”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Akşehir Şubesi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadelemizi başlatmak için kentimizden ayrıldığı gün olan 24 Ağustos Onur Günü dolayısıyla, “Türkiye Çöl Olmasın” sloganıyla yola çıkan TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunmaya yönelik bir kampanya başlattı.

GÜNDEM 23.08.2021, 00:10 22.08.2021, 17:46 Haber Merkezi
450
“HAYDİ AKŞEHİR; TEMA’YA BAĞIŞA”
banner12

Kampanyaya ilişkin olarak ADD Akşehir Şubesi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan yangınlarda yok olan ormanlarımızın yeniden yeşertilmesi için başlatılan bu kampanyamıza; başta Akşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere Akşehir Kaymakamlığı’nın, Akşehir Belediyesi’nin, kentimizde bulunan resmi ve özel tüm kurum ve kuruluşlar ile yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm yurttaşlarımızın destek olmasını diliyoruz. TEMA gönüllüsü olmak ve fidan bağışında bulunmak için www.tema.gov.tr sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Unutmayalım ki bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde, gelecek kuşaklar serinler. Bindiği dalı kesmeyen Nasreddin Hoca’nın torunları olarak Dünyanın Ortası Akşehir’den sesleniyoruz: Umudunu kesme; bir ağaç kurumamışsa, bu mevsim olmasa da öteki mevsim çiçek açar. Bu mevsim vermese de öteki mevsim meyve verir. Yeter ki ağaç kurumasın...

24 Ağustos Onur Günü’müzü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
parçalı az bulutlu