banner8

banner9

banner28

banner10

"HAYAT KİMLİĞİNLE KOLAY"

Çeltik’te "Hayat Kimliğinle Kolay" projesi kapsamında ilçe protokolü ehliyet belgelerini yeni kimlik kartlarına entegre ettirdi.

GÜNDEM 01.10.2020, 00:06 30.09.2020, 17:46 Haber Merkezi
526
"HAYAT KİMLİĞİNLE KOLAY"
banner12

21 Eylül tarihinde ülke genelinde başlatılan "Hayat Kimliğinde Kolay" projesi kapsamında yeni kimlik kartlarına ehliyet belgelerinin entegre edilmesinin başlamasıyla, Çeltik Kaymakamı Yusuf Beran Vuran, Belediye Başkanı Ali Meşe, İlçe Emniyet Amiri Olcay Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Çağatay Acar ile Kurum Müdürleri Çeltik nüfus müdürlüğünü ziyaret ederek işlemlerini gerçekleştirdi. Çeltik Belediyesi tarafından da uygulamanın hızla yaygınlaşması amacıyla reklam panolarına projenin tanıtım afişleri asıldı.

Çeltik Kaymakamı Yusuf Beran Vuran yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının büyük kolaylık sağlayacak bir projeyi hayata geçirdiğini belirterek, "Şu ana kadar ülkemizde 120 bin civarı entegre sağlanmasıyla beraber ilçemizde de entegre hizmetinin hızla sağlanmasını amaçlamakta ve vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlamayı hedeflemekteyiz. Uygulama ile yeni nesil sürücü belgelerindeki bilgiler, çipli kimlik kartlarına entegre ediliyor. Böylelikle vatandaşların, yanlarında ayrıca sürücü belgesi bulundurma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Yeni tip sürücü belgesine sahip olanlar kimlik kartlarıyla nüfus müdürlüklerine başvurduklarında ya da kimlik kartı değiştirmek için nüfus müdürlüklerine geldiklerinde, bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Sürücü belgesi bilgisini kimlik kartına entegre isteyenler nüfus müdürlüklerine NVİ Çağrı Merkezi Alo 199 veya https://randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alarak başvuru yapabilirler" diye konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
15
parçalı az bulutlu