banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

HALK OYUNLARI EKİBİ BİRİNCİLİK İÇİN ÇALIŞIYOR

Akşehir Belediyesi bünyesinde açılan halk oyunları ekibi, yenilenen koreografi, müzik ve kostümleri ile önümüzdeki dönemlerde yapılacak yarışmalarda Türkiye birinciliği alabilmek için çalışmalarına başladı.

GÜNDEM 27.01.2022, 00:07 27.01.2022, 09:11 Haber Merkezi
2080
HALK OYUNLARI EKİBİ BİRİNCİLİK İÇİN ÇALIŞIYOR
banner12

Zekai Baloğlu Kapalı Spor Salonu'nda yapılan çalışmalara Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da katılarak halk oyunu ekibinin çalışmalarını izledi. Halk oyunu ekibine hitaben yaptığı konuşmada Türkiye birinciliği beklediklerini söyleyen Başkan Akkaya; “Sizler Akşehir’i temsil edeceksiniz. Akşehir Halk Oyunları ekibini temsil edeceksiniz. Geçmişte abileriniz, ablalarınız Türkiye dereceleri yaptılar, bir tek birinciliği eksik bıraktılar, oda size nasip olacak inşallah. Türkiye ikinciliği, üçüncülüğü, dördüncülüğü oldu, bir tek birinciliğimiz yok. Bu da inşallah sizlere nasip olacak. Hep birlikte güzel bir gayretle, hocalarımızın gözetiminde, güzel bir çalışma ve emek verelim, Türkiye birinciliğini de yakalayalım” diye konuştu.

Halk oyunu ekibine kendi eliyle baklava ikram eden Başkan Akkaya, çalışmalar hakkında hocalardan da bilgi aldı.

Akşehir Belediyesi Yıldızlar Grubu Halk Oyunları ekibinin çalışmalarını büyük bir gayret ve hırsla sürdürdüğünü ifade eden Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Akşehir’imiz bilindiği gibi halk oyunları yarışmalarında Türkiye ikinciliği, üçüncülüğü ve dördüncülüğü gibi dereceleri yakaladı. Şimdi yenilenen koreografi, müzik ve kostümleriyle yoğun bir çaba içerisindeyiz.  Daha önce alamadığımız birinciliği, bu genç yıldızlar ekibimizle almayı hedefliyoruz. İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Eyüp Yılmaz’a, Murat Erdem Hocama, Eğitmenlerimiz Nigar Dural ve Cevdet Dural Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük bir emek veriyorlar, Akşehir Belediyesi olarak bizde bu emekleri destekleyeceğiz ve hak ettiğimiz birinciliği Akşehir’imize getireceğiz. Akşehir’imiz bir kültür şehridir. 16 tane türküsü, 8 tane folkloru ile kültür zenginliği olan önemli bir şehirdir. Kültür zenginliği olan şehrimize birincilikte yakışacaktır diyor, ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
20
parçalı bulutlu