banner8

banner9

banner28

banner10

GURBETÇİLERE EVDE GÖZETİM UYGULANMAYACAK

Yurt dışından gelen vatandaşlar için 14 gün evde gözetim uygulaması yürürlükten kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulunan ve vatandaşların geçişlerini kolaylaştıracak çalışmaların yapılacağını belirten Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, vatandaşların izin sürelerini kısmayacak bir çalışma modelinin de başlayacağına dikkat çekmişti.

GÜNDEM 12.06.2020, 00:08 12.06.2020, 00:08
10
GURBETÇİLERE EVDE GÖZETİM UYGULANMAYACAK
banner12

Yurt dışından gelen vatandaşlar için 14 gün evde gözetim uygulaması yürürlükten kaldırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulunan ve vatandaşların geçişlerini kolaylaştıracak çalışmaların yapılacağını belirten Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, vatandaşların izin sürelerini kısmayacak bir çalışma modelinin de başlayacağına dikkat çekmişti. YTB Başkanı Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar için uygulanan 14 gün gözetim uygulamasının kalktığını duyurdu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eren; yaz aylarında memleket yoluna düşen vatandaşların Türkiye’ye geliş-gidişlerindeki ihtiyaçlarını gidermek ve daha rahat seyahat yapmalarını sağlamak için YTB tarafından başlatılan Sıla Yolu Projesi'nin bu yıl da gerçekleştirileceğini söyledi. (İHA)


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
1
parçalı bulutlu