banner8

banner9

banner10

GÖRÜNTÜLER ÜZERİNE VALİLİKLER UYARILDI

Son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle 81 İl Valiliği bir kez daha uyarıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yazıda; Türkiye’nin salgınla mücadelesinde gelinen nokta itibarıyla kontrollü sosyal hayata geçildiği ancak virüse ilişkin tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiği, yeni dönemde de maske, mesafe ve hijyen kurallarının hayati önem taşıdığı vurgulandı.

GÜNDEM 12.06.2020, 00:10 12.06.2020, 00:10
13
GÖRÜNTÜLER ÜZERİNE VALİLİKLER UYARILDI
banner12

Son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle 81 İl Valiliği bir kez daha uyarıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yazıda; Türkiye’nin salgınla mücadelesinde gelinen nokta itibarıyla kontrollü sosyal hayata geçildiği ancak virüse ilişkin tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiği, yeni dönemde de maske, mesafe ve hijyen kurallarının hayati önem taşıdığı vurgulandı.

Yazıda salgın riskinin halen devam ettiğine ve özellikle toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlerin bu riski artıracağına işaret edilirken, son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle kamuoyunda sanki bu konudaki kısıtlamanın kalktığı algısının oluştuğuna değinildi. Son olarak 21 Mart 2020 tarihinde Valiliklere gönderilen asker uğurlaması ile ilgili genelgenin hala yürürlükte olduğu ve söz konusu genelge ile toplu olarak askere uğurlama törenlerinin geçici olarak kısıtlandığı/yasaklandığı hatırlatıldı.

Valiliklerden, daha önce gönderilen genelge kapsamında gerekli tedbirlerin alınması, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlemlerin yapılması istendi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
29
açık