banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

GENEL MÜDÜR YENİÇERİ’DEN AKŞEHİR’E ZİYARET

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Akşehir’de incelemelerde bulundu.

GÜNDEM 31.07.2021, 00:06 30.07.2021, 18:28 Haber Merkezi
1710
GENEL MÜDÜR YENİÇERİ’DEN AKŞEHİR’E ZİYARET
banner12

Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri; Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı ile birlikte Akşehir’e gelerek bir dizi incelemelerde bulundu.

Akşehir’deki temasları kapsamında ilk olarak Akşehir Belediyesi hizmet binasına gelen heyet, Belediye Başkanı Salih Akkaya ile görüştü. Burada bir açıklama yapan Genel Müdür Yeniçeri; “KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, MEVKA Genel Sekreterliğimizin de desteklediği Av Tüfekleri konusunda Huğlu’daki tesis açılışı için Konya’mızı ziyaret ettik. Ben Akşehir’i seviyorum. Tarihi yerlerin restorasyonları konusundaki dosyalara da bakıyor ve severek imza atıyoruz. Yönetici arkadaşlarımla bir ve beraber ekip olarak bize düşen bir şey olduğunda başımızla beraber yapmaya hazırız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akkaya da; “Misafirlerimize hoş geldiniz diyoruz. Bizler Kalkınma Ajansı, KOP ve MEVKA’dan çok memnunuz, çok desteklerini gördük. Akşehir tarihi anlamda çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle Selçuklu’dan çok miras var şehrimizde. Bizler de onları ayağa kaldıralım, yaşatalım ve turizme kazandıralım diye uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.

Heyet, Akşehir Belediyesi ziyaretinin ardından; Gavur Hamamı, Tarihi Kilise, Papaz Evi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Nasreddin Hoca Evi,  Rüştü Bey Hanı, Tarihi Arasta Çarşısı ve Takkasızlar Konağı’nı da gezerek incelemelerde bulundu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu