banner8

banner9

banner28

banner10

GENÇLER SAHALARI BEKLİYOR

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Akşehir Belediyesi işbirliği ile 10 mahallenin çim sahaya kavuşması için gerçekleştirilen ihalenin ardından yapımına başlanan sahalarda çalışmalar devam ediyor.

GÜNDEM 27.08.2021, 00:14 26.08.2021, 18:54 Haber Merkezi
840
GENÇLER SAHALARI BEKLİYOR
banner12

Akşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre; Engili, Gedil, Gölçayır, Ilıcak, Kuruçay, Kozağaç Gözpınarı Yaylabelen ve Reis Mahallerine açık ve Altuntaş Mahallesi’ne de kapalı olmak üzere, ihalesi yapılan toplam 10 çim yüzeyli futbol sahasının yapım çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Salih Akkaya, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Daha önce Akşehir’imizin Atakent, Yazla, Çakıllar, Adsız, Değirmenköy, Karahüyük, Karabulut, Ortaköy ve Çamlı Mahallelerinde yaptığımız sentetik çim sahaların ardından 10 mahallemizde daha sentetik çim saha yapımı ihalesini gerçekleştirerek çalışmaları başlattık ve bugün itibariyle çalışmaların yüzde 30’u tamamlandı.

İhale bedeli 4 milyon 257 bin 280 lira olan sahalar, 20x40 metre boyutlarında ve sentetik çim yüzeyli olacak. Biri kapalı diğerleri açık olmak üzere toplam 10 sahamızın açılmasıyla bu mahallelerimizde yaşayan gençlerimiz ve çocuklarımız da spor yapma imkanına kavuşmuş olacaklar.

Değerli hemşehrilerimiz hizmetin en iyisine, en güzeline layıktır. Bu yatırımların gerçekleşmesinde destek verenlere, Akşehir halkı adına şükranlarımı sunuyorum.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
22
açık