banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

FAİZ DÜŞTÜ, FİYAT ARTTI!

MHP Konya Milletvekili Esin Kara; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a yönelttiği sorularla emlak ve araç kredilerinde uygulanan faiz oranlarının düşmesinden yararlanarak fiyat fırsatçılığı yapanları Meclis gündemine taşıdı. Emlak ve araç piyasasını canlandırmak için birinci el ve ikinci el konut ve araçlara yönelik uygulanan düşük faizli kredilerden yararlanarak ev ve araç sahibi olmak isteyen vatandaşların lehine olacak bu durumun, sanal ve gerçek pazarlarda fiyatları yükselten fırsatçılar yarattığını belirten Esin Kara, bunun sonucu olarak talebin azalabileceğini söyledi.

GÜNDEM 27.06.2020, 00:08 27.06.2020, 00:08
43
FAİZ DÜŞTÜ, FİYAT ARTTI!
banner12

MHP Konya Milletvekili Esin Kara; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a yönelttiği sorularla emlak ve araç kredilerinde uygulanan faiz oranlarının düşmesinden yararlanarak fiyat fırsatçılığı yapanları Meclis gündemine taşıdı.

Emlak ve araç piyasasını canlandırmak için birinci el ve ikinci el konut ve araçlara yönelik uygulanan düşük faizli kredilerden yararlanarak ev ve araç sahibi olmak isteyen vatandaşların lehine olacak bu durumun, sanal ve gerçek pazarlarda fiyatları yükselten fırsatçılar yarattığını belirten Esin Kara, bunun sonucu olarak talebin azalabileceğini söyledi.

MHP Konya Milletvekili Kara, Bakan Pekcan’a; “Haksız kazanç elde edenlere yönelik bir cezai yaptırım uygulaması ve satıcıları keyfiyetten men etmeye yönelik fiyat belirleme kriterleri oluşturulması hakkında bir çalışma planlanmakta mıdır?” sorularını yöneltti.

Kredi faizlerinin düşürülmesi sonucunda artan talep nedeniyle fiyatlarda da bir miktar artış olması normal karşılanırken, durumu fırsata çevirmek isteyen bazı satıcıların bu artışı fahiş oranlarda uygulamaya çalıştığı, bunun sonucu olarak da faiz indiriminden vatandaş lehine oluşan miktarın çok daha fazlasının, ev ve araç bedellerine yansıdığı değerlendiriliyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
26
açık