banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

ESNEME İÇİN MART AYINI İŞARET ETTİ

Kabine Toplantısı sonrasında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; pandemi tedbirlerinin esnetilmesi hususunda Mart ayını işaret etti, çiftçilere sağlanan gübre desteklerinin 2 katına çıkarıldığını, kısa çalışma ödeneğinin son defa Mart ayının sonuna uzatıldığını duyurdu.

GÜNDEM 17.02.2021, 20:05 18.02.2021, 08:35 Haber Merkezi
1486
ESNEME İÇİN MART AYINI İŞARET ETTİ
banner12

Açıklamasının ilk bölümünde PKK terörü ve 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin geniş bir değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ölümü kutsayan terör örgütleri gibi ya da iradesini tek bir kişiye teslim etmeye dayanan bir anlayışa sahip değiliz” dedi.

Tarımsal desteklemelere dair çiftçilere yönelik önemli bir bilgi paylaşımında bulunan Erdoğan; gübre ve ilave organik gübre desteklemeleri ile hububat üretiminde dekar başına verilen desteğin yüzde 100 artırılacağını duyurdu.

Konuşmasının pandemiye ayırdığı bölümünde, aşılamalarla ilgili olarak da bilgi veren Cumhurbaşkanı; uygulanan tedbirlere ilişkin olarak ise şu paylaşımlarda bulundu:

*Yüz yüze eğitime tam olarak geçiş konusunda, illerdeki vaka sayıları izlenerek il bazında karar verilebilecek.

*Sokağa çıkma kısıtlaması, yine il bazında vaka sayılarına bakılarak kademeli olarak kaldırılabilecek.

*Restoran, lokanta, kafe gibi işyerleri için önümüzdeki günlerde değerlendirmeler yapılacak ve Mart ayı itibariyle il ve bölgeler bazında kararlar alınacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur