banner8

banner9

banner28

banner10

ENGELLİLERİN RAPORLARI UZATILDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, evde bakım yardımından ve engelli aylıklarından yararlanan engellilerin rapor sürelerinin bitmesi durumunda mağduriyet yaşamamaları için, mevcut raporların ikinci bir duyuruya kadar geçerli kabul edileceğini açıkladı. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmalarını sağlamak için alınan önlemlerin devam ettiğini belirten Bakan Selçuk; konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlananlar, süreli Engelli Sağlık Kurulu raporlarını belirli aralıklarla yenilemek durumundalar.

GÜNDEM 03.06.2020, 00:08 03.06.2020, 00:08
18
ENGELLİLERİN RAPORLARI UZATILDI
banner12

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, evde bakım yardımından ve engelli aylıklarından yararlanan engellilerin rapor sürelerinin bitmesi durumunda mağduriyet yaşamamaları için, mevcut raporların ikinci bir duyuruya kadar geçerli kabul edileceğini açıkladı.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmalarını sağlamak için alınan önlemlerin devam ettiğini belirten Bakan Selçuk; konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlananlar, süreli Engelli Sağlık Kurulu raporlarını belirli aralıklarla yenilemek durumundalar. Bu zorunluluğu daha önce Haziran ayı başına kadar ertelediğimizi duyurmuştuk. 1 Haziran 2020 ve sonrasında rapor süresi dolan engellilerimizi, ikinci bir duyuruya kadar rapor yenilemek amacıyla hastanelere yönlendirilmemeleri ve hizmetlerin mevcut raporları ile devam ettirilmesi kararı aldık.”


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
açık