banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“EKONOMİK KRİZ SEBEBİYLE MİLYONLAR GEÇİM SIKINTISI YAŞIYOR”

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi; başta Akşehir olmak üzere tüm ilçelerden toplanan yardımlarla, ekonomik kriz sebebiyle milyonlarca insanın geçim sıkıntısı yaşadığı Sudan’ın Kuzey Kordofan bölgesinde ve Başkent Hartum’da ihtiyaç sahibi ailelere 200 gıda kolisi dağıtıldığını açıkladı. Ülkede yürütülen kalkındırma projeleri kapsamında da 120 keçi ve 10 su arabası (karo) ile 1 rakşa ve 3 tuktuk araç yardımında bulunuldu.

GÜNDEM 30.03.2022, 00:09 29.03.2022, 17:44 Haber Merkezi
518
“EKONOMİK KRİZ SEBEBİYLE MİLYONLAR GEÇİM SIKINTISI YAŞIYOR”
banner12

İHH Konya Şubesi tarafından yapılan açıklamada; Sudanlı ihtiyaç sahibi ve yetim ailelerine destek olmak amacıyla başlatılan yardım çalışmaları kapsamında, gıda kolisi dağıtımlarının yanı sıra kalkındırma projeleri ile de ailelerin gelir teminine katkı sunulmasının hedeflendiği belirtildi. Temiz ve kullanılabilir su problemi yaşanan ülkenin başkenti Hartum’da bulunan Kur’an-ı Kerim Kurslarında eğitim gören öğrenciler için de 10 hijyen standının temin edildiği öğrenildi.

Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan İHH Konya Şube yöneticisi Ömer Özkan; “Heyecanla bekleyen kalabalığın yüzündeki umut bizleri heyecanlandırıyor. Oyuncağa ulaşması çok zor olan çocuklar, küçük bir balonla mutlu olup çocuk olduklarını hissediyorlar. Allah, Konyalı hayırseverlerden razı olsun” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık