banner8

banner9

banner28

banner10

EHLİYET SINAVLARINDA ANİMASYONLU SORULAR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda sürdürülen çalışmalar kapsamında e-Sınav formatında yapılan ehliyet sınavlarında ilk kez animasyonlu soruların yer alacağını açıkladı.

GÜNDEM 15.11.2021, 00:09 Haber Merkezi
283
EHLİYET SINAVLARINDA ANİMASYONLU SORULAR
banner12

Bakanlığın resmi internet sitesinden kamuoyu ile paylaşılan açıklamaya göre, animasyonlu sorular kullanma kararı; ehliyet sınavlarında yer alan soruları görsel açıdan zenginleştirmek, soruların içeriğini ve sağlayacağı yararı geliştirmek amacıyla alındı. Hazırlanacak animasyonlu sorularda adaylar gerçek yaşama uygun durumlarla karşılaşacak. Uygulama, soruların daha anlaşılabilir olmasını sağladığı gibi ölçülmek istenen davranışların da net bir şekilde ortaya konulmasına katkıda bulunacak. İşitme engelli adaylar için de işaret dilinde sürücü eğitim setleri ve buna yönelik animasyonlu soruların hazırlanmasına devam ediliyor.

Adayların, sınav öncesinde soru çeşidini tanımaları için animasyonlu soruları da içeren deneme sınavları; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün odsgm.meb.gov.tr uzantılı internet adresinde erişime açıldı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
hafif yağmur