banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

DEPREME HAZIRLIKTA ÖNEMLİ ADIM

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın davetiyle Yönetim Kurulu Üyesi Tunahan Doğru eşliğinde kendisini makamında ziyaret eden AKADEMİK Kulübü Başkanı Bayram Çini; görüşmede, tam kapsamlı bir arama kurtarma timi oluşturulması ve eğitimi konusunda önemli bir adım atıldığını duyurdu. Görüşmenin gerçekleştiği günün akşamında Tuzlukçu’da yaşanan deprem, konunun önceliği açısından adeta uyarı niteliğinde oldu.

GÜNDEM 13.02.2021, 00:11 12.02.2021, 17:57 Haber Merkezi
1159
DEPREME HAZIRLIKTA ÖNEMLİ ADIM
banner12

Bayram Çini, Kulübün sosyal medya hesabında da yer verdiği paylaşımında, konuya dair şu değerlendirmede bulundu:

“İlçemizde tam kapsamlı olarak kurulacak Arama Kurtarma Timimizin eğitim konuları üzerine görüşülüp ilk adım atıldı. Yeni eğitim alacaklara yönelik 1. Temel Eğitim AKADEMİK Kulübümüzce gerçekleştirilecek olup eğitim detayları; Afet Bilinci, İlk Yardım, Arazi Araması, Malzeme Bilgisi vb. şeklinde belirlendi. Sonraki süreç içerisinde, ekibimizde yer alacak gönüllülerimizle, Kulüp olarak akredite olduğumuz Konya AFAD Müdürlüğümüzle birlikte yapılacak eğitimlerin sürekliliğinin sağlanması da planlandı.

Akşehir’de bilinçli bir toplum oluşturma ve Arama Kurtarma adına, Başkanımızın ciddi çabalarıyla büyük bir adım atılmış oldu. Hızlı adımlarla yürüdüğümüz İlk Yardım ve Arama Kurtarma eğitimlerinde, ekibimiz içerisinde uzmanlaşmış, her meslekten kişilerin olması ufkumuzu daha da açmakta.”

Çini, değerlendirmesi çerçevesinde yaptığı çağrıda da; “Ekibimiz içerisinde sizler de birer gönüllü olarak sevdiklerinize, toplumumuza, ülkemize bu yönde faydalar sağlayabilirsiniz. Sizlerin bu eğitime ihtiyacınız olduğu gibi bizlerin de sizlerle işbirliği içerisinde bulunmamız fayda yaratacaktır” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur