banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

DAİMİ ÇALIŞANLARA YÜZDE 10 ZAM

Hak-İş Konfederasyonu ile Yunak Belediyesi arasında imzalanan ek protokol ile Yunak Belediyesi’nde çalışan 32 daimi işçinin ücretlerine yüzde 10 oranında zam yapıldı.

GÜNDEM 25.02.2022, 00:07 24.02.2022, 18:08 Haber Merkezi
713
DAİMİ ÇALIŞANLARA YÜZDE 10 ZAM
banner12

Yunak Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Ali Konak ile Hak-İş yetkilileri katıldı. Konuya ilişkin olarak, Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; yeni maddeler dahil edilerek imzalanan ek sözleşmeyle birlikte yürürlükte olan ücrete ek olarak, meslek ve unvanlara göre çalışanların mali ve sosyal haklarında iyileştirmeler sağlandığı bilgisine yer verildi.

Alın terinin karşılığını ayın 15’inde verebilmek çok önemli

İmza töreni sonrasında bir açıklamada bulunan Başkan Ali Konak; her işçinin emeğinin karşılığını alması, belediyenin mali durumuna göre verilebilecek en yüksek ücretin ödenmesi konusunda hassasiyetle çalıştıklarını söyledi. Asıl görevlerinin vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirten Konak; “Hizmetin ana aktörü olan, alın teri ile çalışan işçi ve personelimizin haklarını gözeterek ekonomik ve sosyal yaşamlarını en üst seviyeye çıkarmak için olağanüstü çaba harcıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartları da göz önüne alarak onları ve bizi mutlu eden bir rakamda anlaştık. Gönül hep daha fazlasını vermek istiyor ama ayın 15’inde saat 12’yi geçtiğinde, alın terinin karşılığını, hak ettiği maaşını alabilmesi bizim için çok değerli. Yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Yunak’ımızda vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için çalışmaya, hizmet ve projeler üretmeye devam edeceğiz. Çünkü biz birlikte bir aile, birlikte Yunak’ız” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
16
parçalı az bulutlu