banner8

banner9

banner28

banner10

CUMHURİYET İLKOKULU'NA YAYA GEÇİDİ

Akşehir Cumhuriyet İlkokulu idarecileri, Karayolları ile işbirliği yaparak okul önünde yaya geçidi ve park yasak alanı oluşturdular. 2019 yılının, Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesi kapsamında ‘Öncelik Hayatın, Öncelik yayanın’ sloganıyla bir takım etkinlikler gerçekleştiriliyor.

GÜNDEM 08.02.2019, 00:36 08.02.2019, 00:36
7
CUMHURİYET İLKOKULU'NA YAYA GEÇİDİ
banner12

Akşehir Cumhuriyet İlkokulu idarecileri, Karayolları ile işbirliği yaparak okul önünde yaya geçidi ve park yasak alanı oluşturdular.

2019 yılının, Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmesi kapsamında ‘Öncelik Hayatın, Öncelik yayanın’ sloganıyla bir takım etkinlikler gerçekleştiriliyor. Okullara gönderilen bir genelgeyle de, trafikte geçiş üstünlüğünün yayada olduğu yönünde farkındalık yaratılması gündeme getirildi. Karayolları ile işbirliği yapan Cumhuriyet İlkokulu idarecileri, temin edilen boya ve eleman desteğiyle okulun önüne yaya geçidi yapılmasını sağladılar. Aynı zamanda park yasak alanı da oluşturularak, okul önündeki trafikte öğrencilerin daha güvende olabilmeleri hedeflendi.

Sürücülerin okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen ya da geçmek üzere bulunan yayalara ilk geçiş hakkını vermek zorunluluğu bulunuyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
açık