banner8

banner9

banner28

banner10

ÇOK İYİ FİKİR!

Milli Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilecek olan yeni bir uygulamayla; engelli çocuklarını özel eğitim uygulama okullarına getiren ve ders bitiş saatine kadar okulda bekleyen veliler, halk eğitim merkezlerince okullarda açılacak kurslar sayesinde, ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirme olanağına sahip olacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı; orta ve ağır düzeyde zihinsel yetersizliği bulunan çocuklar ile otizm spektrum bozukluğu olan bireylere hizmet veren, toplam 29 bin 878 öğrencinin eğitim aldığı özel eğitim uygulama okullarında veliler için yeni bir uygulamayı hayata geçirecek.

GÜNDEM 07.12.2019, 00:02 07.12.2019, 00:02
10
ÇOK İYİ FİKİR!
banner12

Milli Eğitim Bakanlığı’nca hayata geçirilecek olan yeni bir uygulamayla; engelli çocuklarını özel eğitim uygulama okullarına getiren ve ders bitiş saatine kadar okulda bekleyen veliler, halk eğitim merkezlerince okullarda açılacak kurslar sayesinde, ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirme olanağına sahip olacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı; orta ve ağır düzeyde zihinsel yetersizliği bulunan çocuklar ile otizm spektrum bozukluğu olan bireylere hizmet veren, toplam 29 bin 878 öğrencinin eğitim aldığı özel eğitim uygulama okullarında veliler için yeni bir uygulamayı hayata geçirecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “Özel eğitim uygulama okullarında eğitim gören öğrencilerimizin velileri, genellikle okullarımızda bekliyorlar. Velilerimize destek olmak için bu okullarımızın tamamında halk eğitim merkezlerimiz tarafından kurslar açacağız. Böylece velilerimizin bu okullarda bekleme sürelerini hem daha nitelikli hale getirmeleri hem de hayat boyu öğrenme kapsamında becerilerini artırmaları için destek sağlamış olacağız" dedi.

Edinilen bilgiye göre; Türkiye genelinde sayıları 923'e ulaşan özel eğitim uygulama okulu müdürleri, velilerden kurs taleplerini toplayacaklar. Okullarda velilere yönelik olarak düzenlenecek olan kurslar, bu talepler doğrultusunda belirlenecek.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık