banner8

banner9

banner28

banner10

CANLI SINAV HEYECANI BAŞLADI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce canlı olarak düzenlenen Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) oturumlarına bugünden itibaren katılabilecekler. Üniversite adaylarına YKS öncesi eksiklerini tamamlama fırsatı sunacak olan TYT ve AYT deneme sınavları, EBA Akademik Destek üzerinden çevrim içi olarak düzenleniyor.

GÜNDEM 09.06.2020, 13:25 09.06.2020, 13:25
18
CANLI SINAV HEYECANI BAŞLADI
banner12

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce canlı olarak düzenlenen Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) oturumlarına bugünden itibaren katılabilecekler.

Üniversite adaylarına YKS öncesi eksiklerini tamamlama fırsatı sunacak olan TYT ve AYT deneme sınavları, EBA Akademik Destek üzerinden çevrim içi olarak düzenleniyor. Bu kapsamda adaylar; TYT deneme sınavını, bugünden itibaren 10 Haziran 2020 Çarşamba günü (yarın) saat 23:59'a kadar, AYT deneme sınavını ise 11 Haziran 2020 Perşembe günü saat 07:30'dan 12 Haziran 2020 Cuma günü saat 23:59'a kadar kendilerine uygun herhangi bir saatte başlatabilecekler.

Adaylara TYT deneme sınavında 125 soru için 165 dakika, AYT deneme sınavında da 166 soru için 180 dakika süre tanınacak. Çevrim içi deneme sınavına katılan adaylar, diğer adayların başarı sıralamasını değil, sadece kendi sıralamasını ve eksiklerini görebilecekler. Adayların tek oturumda, hiçbir kaynağa bakmadan ve hiç kimseyle iletişim kurmadan sınavları tamamlamaları önem taşıyor. Bu kurallara uyan öğrenciler, YKS öncesi mevcut durumlarını daha sağlıklı bir şekilde değerlendirme imkanına sahip olacaklar.

EBA Akademik Destek, öğrencilerin sınavdaki sorulara verdikleri cevaplar üzerinden yapacağı analizle kişiye özel eksik listeleri oluşturacak. Bu listelerdeki konu anlatımları ve soru çözüm videoları sayesinde öğrenciler, sınav tarihine kadar eksiklerini tamamlayarak kalan zamanlarını etkin şekilde değerlendirme fırsatı bulacaklar.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
açık