banner8

banner9

banner28

banner10

ÇAKILLAR İLKOKULU BİR İLKE İMZA ATTI

Çakıllar İlkokulu, güvenli internet kullanımı etkinlikleri ile Akşehir’de eSafety Etiketi almaya hak kazanan ilk okul oldu. Okulları ve öğrencileri internetin zararlarından korumak amacıyla yürütülen e-Güvenlik uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle hak kazanılan eSafety Etiketi, EuropeanSchoolnet tarafından veriliyor.

GÜNDEM 22.02.2019, 00:24 22.02.2019, 00:24
14
ÇAKILLAR İLKOKULU BİR İLKE İMZA ATTI
banner12

Çakıllar İlkokulu, güvenli internet kullanımı etkinlikleri ile Akşehir’de eSafety Etiketi almaya hak kazanan ilk okul oldu.

Okulları ve öğrencileri internetin zararlarından korumak amacıyla yürütülen e-Güvenlik uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle hak kazanılan eSafety Etiketi, EuropeanSchoolnet tarafından veriliyor. ES, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 34 Avrupa ülkesinin Eğitim Bakanlıklarının üye olduğu bir kuruluş olarak faaliyetlerini yürütüyor. Uluslararası geçerliliği olan etiket, okullara uluslararası platformlarda öncelik ve prestij kazandırıyor.

Okul Aile Birliği tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘’Siber Güvenlik konusunu okul politikasının bir parçası haline getirmeyi hedefleyen, kapsamlı bir eylem planı içeren güvenli internet kullanımı ile ilçemizde öncü olduk. Böylece e-Twinning Okulu olmaya bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz. Okul Aile birliği olarak Akşehir’de bu belgeyi ilk alan okul olmak, bizi çok gururlandırdı. Emeği geçen okul idaresine ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.’’


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
2
açık