banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

“BU PROJEYE İHTİYAÇ KALMASIN”

Kadın cinayetleri sonucu annelerini kaybetmiş ya da istismara maruz bırakılmış çocuklara burs desteği sağlanmasına ilişkin dayanışma protokolü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği arasında imzalandı.

GÜNDEM 02.02.2022, 00:10 01.02.2022, 18:01 Haber Merkezi
1325
“BU PROJEYE İHTİYAÇ KALMASIN”
banner12

Protokol kapsamında; dosyalarını Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin üstlendiği, kadın cinayetlerinde annelerini kaybetmiş veya istismara maruz bırakılmış çocukların eğitimine destek olmak için ÇYDD ile birlikte yürütülecek yeni bir burs projesi başlatıldı. Proje çerçevesinde; söz konusu çocuklara, ortaöğretim ve üniversite hayatları boyunca eğitim bursu verilecek. Ayrıca, çocukların ve ailenin içinde bulunduğu kriz durumunu atlatabilmelerine, travma etkisinin en aza indirilmesine ve sosyal yaşam düzenlerinin yeniden sağlanmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Genel Başkan Yardımcısı Av. Sedat Durna, Genel Sayman Nilgün Polat Gevrek ve Genel Sekreter Orhan Argon ile Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Av. Müjde Tozbey Erdem ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nida Baltalı’nın katıldığı toplantıda bir açıklamada bulunan ÇYDD Genel Başkanı Yüksel, en büyük temennilerini; “Bu projeye ihtiyaç kalmasın, hiçbir çocuk istismara maruz bırakılmasın, hiçbir kadın cinayete kurban gitmesin” sözcükleriyle ifade etti.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kapalı