banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

BU KUMBARA SOKAK HAYVANLARI İÇİN

Akşehir Haydar Tuna İlkokulu öğretmenlerinden Yunus Yurt koordinatörlüğünde geliştirilen “Bayat Ekmek Kumbaram” isimli projeye, öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

GÜNDEM 08.02.2022, 00:13 07.02.2022, 17:22 Haber Merkezi
510
BU KUMBARA SOKAK HAYVANLARI İÇİN
banner12

“Çöpe Değil Yemeğe Dönüşsün” sloganıyla başlatılan projeyle; öğrencilerin evlerinde bulunan bayat ekmeklerin ve ekmek parçalarının, okulda yapılan ekmek kumbarasına konularak doğada ihtiyacı olan sokak hayvanlarına ulaştırılması hedefleniyor.

Ekmek kumbarasında toplanan bayat ekmekler ve ekmek parçaları; gönüllü öğretmenler tarafından, kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlara ulaştırılıyor. Böylelikle hem ekmek israfı önlenmiş oluyor hem de doğadaki sahipsiz hayvanların yiyecek bulmaları kolaylaştırılıyor. Proje sayesinde öğrencilerde sosyal sorumluluk duygusunun gelişmesine de destek sağlanıyor.

Projenin 40 gündür devam ettiğini ve kış boyunca da sürdürüleceğini belirten Okul Müdürü Ömer Kılıç; projenin Akşehir’de bir ilk olması nedeniyle öğrenciler ve velilerin ilgi odağı olduğunu, velilerin verdiği destek üzerinden öğrencilerin aileleriyle daha olumlu ve sosyal iletişim kurulmasını sağladığını söyledi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
12
açık