banner8

banner9

banner28

banner10

BTK İNTERNET YARDIM MERKEZİ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çatısı altında faaliyet gösteren İnternet Yardım Merkezi, kullanıcıların internet kaynaklı problemlerine çözüm üreterek doğru kanala yönlendirilmelerini sağlıyor. Kurum tarafından internet kullanıcılarına; “İnternette Yasa Dışı İçerikler”, “İnternet ve Mahremiyet”, “İnternet ve Bilgi Güvenliği”, “İnternet ve Sağlık”, “Sosyal Ağ Platformları”, “Güvenli İnternet Hizmeti”, “Çevrimiçi Oyunlar”, “Siber Zorbalık” gibi konularda çözüm sunuluyor.

GÜNDEM 05.03.2019, 00:05 05.03.2019, 00:05
10
BTK İNTERNET YARDIM MERKEZİ
banner12

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çatısı altında faaliyet gösteren İnternet Yardım Merkezi, kullanıcıların internet kaynaklı problemlerine çözüm üreterek doğru kanala yönlendirilmelerini sağlıyor.

Kurum tarafından internet kullanıcılarına; “İnternette Yasa Dışı İçerikler”, “İnternet ve Mahremiyet”, “İnternet ve Bilgi Güvenliği”, “İnternet ve Sağlık”, “Sosyal Ağ Platformları”, “Güvenli İnternet Hizmeti”, “Çevrimiçi Oyunlar”, “Siber Zorbalık” gibi konularda çözüm sunuluyor.

Merkez kanalıyla; özellikle çocukların bağımlısı olduğu çevrimiçi oyunların olumlu/olumsuz etkileri üzerine katkı sunulmasının yanı sıra, “İnternete Yasadışı İçerikler” başlığı altında da; intihara yönlendiren siteler, uyuşturucu ve uyarıcı madde satan ve bunlara yönlendiren web sayfaları, müstehcen içerikler, şiddet içeren video ve görseller, çocukların cinsel istismarı, terör propagandası ve sağlığı tehdit edici ürünler satan web sitelerinin şikayet edilmelerine ilişkin yardım sağlanıyor.

İnternet Yardım Merkezi’ne, www.internetyardim.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
açık