banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

BÖLGE KAPALI HAYVAN PAZARI AÇILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOP Bölge kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde, 5,5 milyon TL maliyetle Ilgın’a kazandırılan Bölge Kapalı Hayvan Pazarı’nın açılışını, Ilgın ve Doğanhisar’ın bazı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yaptı.

GÜNDEM 08.11.2021, 00:10 07.11.2021, 16:50 Haber Merkezi
1296
BÖLGE KAPALI HAYVAN PAZARI AÇILDI
banner12

Tarımsal ve hayvansal üretimde giderlerin düşürülmesi, gelirlerin artırılmasıyla ilgili ciddi bir çaba içerisinde olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı konuşmada; “Bu hayvan pazarı, özellikle hayvansal üretim yapan vatandaşlarımız için hem bütün ihtiyaçların giderildiği hem de üreticiyle satıcıların buluştuğu bir ortam oldu. Emeği geçen, başta Ilgın Belediye Başkanımıza, KOP İdaresi Başkanımıza, mühendisinden işçisine kadar ve bugün işletmede katkısı olan herkese Konyalılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin de önemli bir tesisin açılışını yaptıklarını belirterek; “KOP İdaremizin eylem planları çerçevesinde hayvancılık altyapısının iyileştirilmesi ve hayvan refahının artırılmasına yönelik hedeflerimizden olan pazar yeri, bölgenin ekonomik ve kültürel anlamda gelişimine katkı sağlayacak, bölgenin hayvansal üretimine destek verecek. Bu modern ve büyük tesis sadece Ilgın’a değil, bölgenin ticaretine de büyük katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş’ın aktardığı bilgiye göre; 24 bin metrekare alanda kurulan hayvan pazarında, 900 büyükbaş ve bin küçükbaş hayvan kapasiteli 6 bin metrekare kapalı alan bulunuyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
parçalı az bulutlu