banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

BİZDE YALNIZCA NÜFUS VAR

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yeni uygulamasıyla, her yıl değişen nüfus bilgilerinin yeniden düzenlenmesinin yarattığı masrafı ortadan kaldırmak amacıyla il ve ilçe girişlerindeki tabelalardan nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı.

GÜNDEM 23.12.2020, 00:14 22.12.2020, 17:45 Haber Merkezi
2633
BİZDE YALNIZCA NÜFUS VAR
banner12

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verileriyle her yıl değişen nüfusun tabelalara kaydedilmesinden kaynaklanan masrafı ortadan kaldırmaya yönelik karar sonrasında, bazı il ve ilçelerde söz konusu değişiklik yapılmaya başlandı. İl ve ilçe girişlerindeki tabelalarda yer alan rakım ve nüfus bilgileri kaldırılırken, Konya-Akşehir istikametinde ilçe girişinde bulunan tabelada ise yalnızca nüfus bilgisinin yer aldığı dikkat çekti.

Uygulamayı öğrenen bazı vatandaşlar; “Nüfus her yıl değiştiğinden, bu uygulamayla tasarruf edilmesi memnuniyet verici ancak, il ya da ilçe olsun, bir yerleşim biriminin deniz seviyesinden yüksekliğini gösteren Rakım, nüfus gibi yıldan yıla değişmez. Düzenlemenin bu yönde getirdiği değişikliğin nedenini anlayamadık” diyerek şaşkınlıklarını dile getirdiler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
24
açık