banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

BELEDİYEDEN TİPİ VE BUZLANMA UYARISI

Akşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; dün sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde kar kalınlığı 30 santimetreyi bulurken, şehrin yüksek bölgelerinde ise 50 santimetreyi aştı.

GÜNDEM 16.02.2021, 14:14 16.02.2021, 14:23 Haber Merkezi
3235
BELEDİYEDEN TİPİ VE BUZLANMA UYARISI
banner12

Yoğun kar yağışının bugün aralıksız olarak, Çarşamba günü ise öğlen saatlerine kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiği belirtilen açıklamada; “Akşehir’de bu akşam ve yarın tipi olacağı bildirilirken kar yağışının ardından 3 gün boyunca da don ve buzlanma olacağı öğrenildi” ifadelerine yer verildi.

Akşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda yolların iş makineleri yardımıyla temizlendiği, tuzlama ve kumlama faaliyetlerinin sürdüğü, şehir merkezinde de ekiplerin, yayaların sık kullandığı kaldırımlarda küreklerle kar temizliği ve buzlanmaya karşı solüsyon uygulaması yaptığı bildirildi.

Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir’in uzun zamandır beklediği kar yağışına kavuştuğuna dikkat çekerek; “Şehrimizde dün sabah saatlerinde yağmaya başlayan beyaz bereket, ilçemizin uzun süredir beklediği bir yağıştı. Ekiplerimiz, kar yağışının başladığı andan itibaren; greyder, kepçe, kar kürüyücü gibi araçlarla yol açma çalışması yaparak ara arterler de dahil olmak üzere şehrimiz genelindeki tüm yolları açmıştır. Yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Olası tüm olumsuz koşullara karşı teyakkuz halinde çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık