banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Havaların soğumasıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmayan Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce, ilçe genelinde bulunan 16 besleme noktasına mama ve yiyecekler bırakılarak soğuk havada yaşamlarını sürdürebilmeleri için destek sağlanıyor.

GÜNDEM 01.02.2021, 00:13 31.01.2021, 16:55 Haber Merkezi
2920
BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR
banner12

Sokaktaki canlara yaz kış demeden sahip çıktıklarının altını çizen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “Asırlar öncesinden Hz. Ömer (r.a.) ‘Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler’ diyerek inancımızda insana verilen değerin yanı sıra diğer canlıların da kıymetini bilmemiz konusunda bizlere örnek olmuştur. Akşehir Belediyesi olarak biz de sokak hayvanlarımızın özellikle soğuk kış günlerinde aç ve susuz kalmamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kış mevsimi itibariyle oluşan soğuk hava ve kar yağışları, sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabiliyor. Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanlarımız için alınacak küçük önlemlerle onların hayatlarını kurtarmak mümkün oluyor. Tüm hemşehrilerimizin de başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımız konusunda duyarlı olması gerekiyor. Sahipsiz sevimli dostlarımızın soğuktan etkilenmemeleri için ekiplerimiz belirli periyodlarla kış mevsimi boyunca onları beslemeye devam edecekler” dedi.

Sahipsiz ata Belediye sahip çıktı

İstasyon Mahallesi’nde terkedilmiş ve güçten düşmüş bir şekilde sahipsiz bir atın dolaştığını gören vatandaşlar durumu Akşehir Belediyesi’ne ihbar etti. Akşehir Belediyesi veterineri eşliğinde atın bulunduğu yere giden ekipler, açlıktan ve yorgunluktan güçsüz düşmüş hayvanı araca yükleyerek Akşehir Hayvan Pazarı’ndaki kapalı bölümde tedavisine başladılar. At, tedavisi ve bakımının tamamlanmasının ardından sahiplendirilecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur