banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

BEKLENEN OLDU!

Kabine Toplantısı sonrasında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde uygulanmak üzere alınan yeni tedbir kararları ve kısıtlamaları açıkladı.

GÜNDEM 17.11.2020, 20:25 23.11.2020, 12:58 Haber Merkezi
2019
BEKLENEN OLDU!
banner12

Aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler yaşanmasına karşın tehdidin artarak devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ciddi seviyelere ulaşan hasta ve ölü sayılarının da buna işaret ettiğini söyledi. “Temizlik-Maske-Mesafe kuralına uyarak dalgayı azaltmak zorundayız. Salgının seyri bu şekilde devam ederse, can acıtıcı ağır tedbirler alma zorunluluğu doğar” diyen Erdoğan, yapılan istişareler sonunda alınan kararları sıralarken; “Milletimizden kurallara uyma konusunda daha fazla hassasiyet ve katkı bekliyoruz” dedi. 

Kabine Toplantısında alınan ve İçişleri Bakanlığı’nın da konuyla ilgili bir Genelge yayımlayacağı belirtilen kararlar şöyle:

*Hafta sonlarında 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

*Eğitim öğretim yılsonuna kadar online olarak devam edecek.

*65 yaş üstüne uygulanan kısıtlama, çalışanlar dışında 20 yaş altına da uygulanacak.

*Berber ve kuaförler 10:00-20:00 saatleri arasında çalışabilecek, restoran ve kafeler sadece paket servis yoluyla hizmet verecek. Sinema ve halı sahalar ile kıraathanelerin faaliyetlerine ara verilecek. Spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. 

*Sigara içme yasağı sürdürülecek, Hıfzıssıhha Kurulları gerekli görmeleri halinde yasağı genişletebilecek.

*Kamu ve özel sektörde işyerleri, esnek mesai uygulamasına hassasiyet gösterecek.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
23
açık