banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

BAYRAMDA AÇIK GÖRÜŞ VAR

Adalet Bakanlığı’nca Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen genelgeyle hükümlü ve tutukluların, Ramazan Bayramı’nda aileleri ve birinci derecedeki akrabalarıyla açık görüş yapabilmesine imkan sağlandı.

GÜNDEM 29.04.2022, 11:21 Haber Merkezi
348
BAYRAMDA AÇIK GÖRÜŞ VAR
banner12

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer verilen duyuruya göre; Covid-19 salgını nedeniyle ceza ve infaz kurumlarında bir süredir yapılamayan açık görüşler, Ramazan Bayramı dolayısıyla 3-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Açık görüşler; yetişkin ve genç hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için görüş süresi yarım saatten az ve bir buçuk saatten fazla, çocuk hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için ise bir saatten az ve üç saatten fazla olmamak kaydıyla 09:00-17:00 saatleri arasında yaptırılacak.

Ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma ve hücreye koyma disiplin cezası kesinleşmiş olup da bu cezaları infaz edilmekte olan hükümlü ve tutuklular açık görüşten yararlanamayacak. Covid-19 pozitif ve temaslı olan hükümlü ve tutukluların açık görüş hakları saklı kalmak üzere ertelenecek.

Hijyen açısından; her ziyaret sonrasında 15 dakika boyunca görüş alanı havalandırılacak, ziyaretçiler ile hükümlü/tutukluların temas ettiği alanlar hijyen malzemeleri ile temizlenecek. Görüş mahalli ve ziyaretçilerin bulunduğu diğer alanlarda yeteri kadar el dezenfektanı bulundurulacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
açık