banner8

banner9

banner28

banner10

'BATAKLIK' KURUTULUYOR!

TÜRK VE DÜNYA KAMUOYUNUN YAKINDAN TANIDIĞI İKİ ÖRGÜT LİDERİNİN YÖNETİCİLİĞİNDEN OLUŞAN ORGANİZASYONUN, UYUŞTURUCU TİCARETİNDEN ELDE ETTİĞİ GELİRLERLE ÇOK SAYIDA LÜKS EV VE OTOMOBİL İLE KIYMETLİ ARAZİLER EDİNDİKLERİ TESPİT EDİLDİ. (MEHMET KALAY/ANKARA-İHA) İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı, Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucuya bağlı suç gelirlerine yönelik düzenlenen "Bataklık Operasyonu"nun detayları belli oldu. Silahlı suç örgütünün, banka hesaplarında görülen 70 milyon civarındaki mevduata el konuldu. Operasyonda 11 ilde şu ana kadar 94 şüpheliden aralarında örgüt liderleri Çetin G. ve Nejat D.'nin de bulunduğu 74 şahıs gözaltına alındı. Uyuşturucu ticaretiyle meşgul suç örgütünün, FETÖ terör örgütüne finans sağladığı da kaydedildi.

GÜNDEM 01.07.2020, 09:12 01.07.2020, 09:12
19
'BATAKLIK' KURUTULUYOR!
banner12

Uyuşturucu ve uyuşturucuya bağlı suç gelirleriyle mücadele etmek amacıyla “Bataklık” adı verilen bir operasyon gerçekleştirildiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda düzenlenen operasyonun, Cumhuriyet tarihinin en önemli operasyonlarından biri olduğunu söyledi.

Suç gelirleriyle mücadelede Adalet Bakanlığı’nın, savcılıkların, mahkemelerin, Emniyetin ve Jandarmanın büyük mücadele verdiğini belirten Bakan Soylu; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Narkotik Daire Başkanlığı, Ankara ve İstanbul Emniyet Müdürlükleri ile Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından uzun süredir planlanmakta olan operasyonda silahlı bir suç örgütünün ve örgütün 2 tepe yöneticisinin tespit edildiğini aktardı.

Operasyonun, yaklaşık 1 yıldır takip edilen Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya bağlantıları olduğunu ve Türkiye’de 11 ilde yapıldığını kaydeden Soylu; “Şu ana kadar 70 milyon liraya el konuldu. Sürecin tamamlanmasıyla 500 milyon liranın üzerinde nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak” dedi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
4
açık