banner8

banner9

banner28

banner10

BAŞKAN AKKAYA'DAN İTFAYECİLERE ZİYARET

İtfaiyecilik Haftası sebebiyle

GÜNDEM 30.09.2016, 07:25 30.09.2016, 07:25
19
BAŞKAN AKKAYA'DAN İTFAYECİLERE ZİYARET
banner12
İtfaiyecilik Haftası sebebiyle, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Konya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Akşehir İtfaiye Merkezi’ni ziyaret ederek, personelin İtfaiye Haftasını kutladı.


Başkan Akkaya’da itfaiyeciliğin zahmetli ama bir o kadar da önemli olduğuna dikkat çekerek “İtfaiyecilik Türkiye’de çok eski bir teşkilat ve bu sene 302’nci yıl.  Eski deyimle meşhur tulumbacılar. Gerçekten zor olan mesleklerden bir tanesi. İnsanlara; yangın kaza gibi zor anlarında hizmet götürülmesi ve bu hizmetin ecri kanaatimce daha da büyük. Belediyecilik insanın doğumundan ölümüne kadar her alanda hizmet üretiyor. Her alanda insanlara bir dokunuş sergiliyor. Bu anlamda önemli bir kurum, önemli bir hizmet sektörü. Bu birimler içerisinde İtfaiye’nin yeri hakikaten daha bir farklı, zor ve meşakkatli bir görev. Kaza riski çok olan bir görev. Allah bu görevlerde sizlere kolaylıklar versin. Kazasız belasız görevlerinizi en şekilde tamamlamayı aldığınız parayı maaşınızı helal ettirmeyi nasip etsin. Yeni Büyükşehir Yasasıyla artık Büyükşehir Belediyemizin şemsiyesi altına girmiş oldunuz ama hizmet alanımız yine Akşehir. Bu nedenle beraberiz fark etmiyor.  Akşehir’e hizmet etmek için yola çıktık. Geçen gün Saray mahallemizde düğündeyken bir yangınla karşılaştık. Bizde sizlere orada yardımcı olmaya, destek olmaya çalıştık. Ulaşımı zor olan bir yer. Ben size telefon ettiğimde 11 dakika içerisinde hızlı bir şekilde Saray’daki o yangına intikal ettiniz. Burada bu vesileyle öncelikle Yüksel beye, o söndürme faaliyetlerinde görev alan arkadaşlarımıza, bu vesile ile de İtfaiye Daire Başkanımız ve özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek Beye teşekkür ediyoruz. Düşünün eğer zamanlama iyi olmasaydı tamamen belki yanıp kül olacaktı. En azından bir kısmı kurtarıldı. Akşehir’de de bugüne kadar İtfaiye çalışmaları noktasında doğrusu eksiklik aksaklık görmedim. Gayet güzel bir şekilde görevlerini yürütüyorsunuz. Bu vesile ile tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum” dedi.


Başkan Akkaya konuşmasının ardından itfaiye erleri ile sohbet edip, itfaiye hangarındaki araçları inceleyip, itfaiye personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
toz