banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

“BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİNİZ VAR”

Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, belde dışında yaşayan hemşehrilerine yönelik paylaşımında; “Bu bir ikamet taşıma çağrısı değildir. Bizim çağrımız, sizin sağlığınız için. Bu sıkıntılı günleri Ata yurdunuzda geçirmek isterseniz size her türlü hizmeti elimizden geldiğince yapmaya hazırız” ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM 01.12.2020, 00:05 30.11.2020, 17:20 Haber Merkezi
2300
“BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİNİZ VAR”
banner12

Başkan Yıldız’ın, salgın sürecinde Dereçine’nin büyük şehirlere kıyasla daha kontrollü olduğunu vurguladığı paylaşımı şöyle:

“Saygıdeğer Dereçine Gurbetçileri,

İçinizdeki Dereçine sevgisini biliyoruz. Geçim kaygısı, memuriyet ya da çocuklarınızın şehirlerde oluşu sebebiyle güzel beldemizden uzaksınız. Büyükşehirlere göre daha kontrollü olan Dereçinemiz, sizin yurdunuz. Olanaklarınız uygunsa, gelmeniz sizin için sıkıntı oluşturmayacaksa gelin.

Burası sizin yüreğinizdeki yer. İkamet de getirmek zorunda değilsiniz. İnsan, Ata yurduna istediği zaman gider. Biz size hizmet etmekten gurur duyarız. Uzun süre yaşadığınız yerler, size asıl hizmeti veren yerler. Oradaki Belediyeler de parti ayrımı yapmadan bu ülkenin belediyesi. Bu çağrımız ikamet taşıma çağrısı değildir.

Biz biliyoruz ki her Dereçineli beldesini düşünür. Buraya kaydını aldırmak isterse aldırır. Bizim çağrımız sizin sağlığınız için. Ata yurdunuzda kendinizi yabancı görmeyin. İster bir günlüğüne, ister yazları isterse daimi yaşayın, siz Dereçinemizin asli unsurlarındansınız. Bu sıkıntılı günleri beldemizde geçirmek isterseniz, size her türlü hizmeti elimizden geldiğince yapmaya hazırız.

Dereçine beldemizde yaşayanlar ve gurbetçi Dereçineliler bir bütündür. Dereçine Belediyesi olarak hepinizi seviyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
7
parçalı bulutlu