banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

BAĞLARDA HASAT ŞENLİĞİ

Bu yıl verimli bir sezon geçiren Tuzlukçu Belediyesi bağ alanında, Eylül ayının gelmesi ve üzümlerin olgunlaşmasıyla birlikte bağ bozumu başladı.

GÜNDEM 04.09.2021, 00:07 03.09.2021, 17:51 Haber Merkezi
824
BAĞLARDA HASAT ŞENLİĞİ
banner12

Alanda görevli ekipler, üzümleri büyük bir özenle toplayarak kasalara yerleştirirken, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa da bağ bozumuna ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Belediyemize ait bağlar bu yıl çok bereketli. Uzun süren emeklerimiz sonucunda bağlarımızdaki üzümler, beklediğimizden daha yüksek oranda olgunlaştı. Alanda görevli arkadaşlarımız, üzümleri toplamaya başladı.

Daha önce burada bulunan kötü görünümlü kum ocakları, bu yıl yemyeşil bağlara ve üzümlere dönüştü. Bu konuda gerçekten büyük mutluluk yaşıyoruz. Memleketimizin taşı toprağı bereketli, yeter ki bizler gerekli özeni gösterelim.

Tuzlukçu’nun üzümü, pekmezi dillere destan. Üzümlerimizdeki yüksek aroma pekmezde de kendini hissettiriyor. İlçemizde bağ bozumunun ardından pekmez yapımına başlanacak ve meşhur Tuzlukçu pekmezi kazanlarda kaynayacak. Bu yıl bağ bozumunda, bağcılarımıza bol bereketli hasat diliyorum.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
1
parçalı bulutlu