banner8

banner9

banner10

BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü, dünyada ve ülkemizde Babalar Günü olarak kutlanıyor. Anneler Günü’nden esinlenen Sonora Smart Dodd isimli Amerikalı bir kadın vatandaşın, annelerinin ölümünden sonra kendisi ve 5 kardeşini tek başına büyütüp yetiştiren İç Savaş gazisi babasından yola çıkarak Babalar Günü fikrini ortaya atmasının ardından kutlanmaya başlanan Babalar Günü, 1966 yılında resmileşti.

GÜNDEM 21.06.2020, 00:05 21.06.2020, 00:05
11
BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
banner12

Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü, dünyada ve ülkemizde Babalar Günü olarak kutlanıyor.

Anneler Günü’nden esinlenen Sonora Smart Dodd isimli Amerikalı bir kadın vatandaşın, annelerinin ölümünden sonra kendisi ve 5 kardeşini tek başına büyütüp yetiştiren İç Savaş gazisi babasından yola çıkarak Babalar Günü fikrini ortaya atmasının ardından kutlanmaya başlanan Babalar Günü, 1966 yılında resmileşti. O tarihten itibaren her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanmaya başlanan Babalar Günü, 1972 yılında A.B.D.’de resmi tatil olarak da ilan edildi.

Pervasız Gazetesi olarak; başta şehit ve gazi babaları olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyor, gazetemizin kurucusu Gazeteci Yazar Ahmet Şener ve ebediyete intikal etmiş olan tüm babalarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
18
parçalı az bulutlu